Ekipa Unsko sanskog kantona osvojila 2 mjesto Reviewed by Alen on . Iz Novog Mesta su se vratile selekcije Unsko sanskog kantona koje se učestvovale na međunarodnoj sportskoj manifestaciji mladih „11. Igre prijateljstva 2013“, k Iz Novog Mesta su se vratile selekcije Unsko sanskog kantona koje se učestvovale na međunarodnoj sportskoj manifestaciji mladih „11. Igre prijateljstva 2013“, k Rating: 0
You Are Here: Home » Manifestacije » Igre prijateljstva » Ekipa Unsko sanskog kantona osvojila 2 mjesto

Ekipa Unsko sanskog kantona osvojila 2 mjesto

Igre prijateljstva 2013Iz Novog Mesta su se vratile selekcije Unsko sanskog kantona koje se učestvovale na međunarodnoj sportskoj manifestaciji mladih „11. Igre prijateljstva 2013“, koje su održane od 20. do 22. septembra 2013.godine u sportskim disciplinama: mali nogomet, rukomet (M+Ž), košarka (M+Ž), šah i stolni tenis. Na Igrama je sudjelovalo oca 270 mladih sportista uzrasta do 16.godina starosti, te 50 trenera- voditelja selekcija, a na Igrama su sudjelovale ekipe iz Dolenjske (R. Slovenija), Koruške (R. Austrija), Ličko senjske županije (R. Hrvatska) i Unsko sanski kanton (Bosna i Hercegovina). Na Igrama su prvi put nastupili mladi sportisti iz R. Austrije. Svojim prisustvom Igre su uveličali ambasadori Igara: g-din Miroslav Cerar,      g-din Matijaž Smodić, g-din Josip Čorak i g-din Mustafa Demir.

Ovog puta pored izvrsnog gostoprimstva i domaćinska, domaćini nisu bili baš takvi na sportskom polju, te su pobijedili u 5 sportskih disciplina: košarci (M), rukometu (M), rukometu (Ž), stolnom tenisu i šahu, a sportisti iz Unsko sanskog kantona su bili najuspješniji u malom nogometu i košarci (Ž).

U ukupnom plasmanu najuspješniji su bili mladi sportisti iz regije Dolenjske sa osvojenih 30 bodova, 2 mjesto su osvojili mladi sportisti iz Unsko sanskog kantona sa osvojenih 20 bodova, 3 mjesto sportisti iz Ličko senjske županije sa osvojenih 15 bodova, a 4 mjesto sportisti iz regije Koruška sa osvojenih 12 bodova.

 

REZULTATI PO DISCIPLINAMA:

 

MALI NOGOMET:

 

1. mjesto – Unsko sanski kanton

2. mjesto – Ličko senjska županija

3. mjesto – Dolenjska

4. mjesto – Koruška

 

KOŠARKA (Ž):

 

1. mjesto – Unsko sanski kanton

2. mjesto – Dolenjska

3. mjesto – Ličko senjska županija

4. mjesto – Koruška

 

KOŠARKA (M):

 

1. mjesto – Dolenjska

2. mjesto – Ličko senjska županija

3. mjesto – Unsko sanski kanton

4. mjesto – Koruška

 

 

 

 

 

 

RUKOMET (Ž):

 

1. mjesto – Dolenjska

2. mjesto – Koruška

3. mjesto – Ličko senjska županija

4. mjesto – Unsko sanski kanton

 

RUKOMET (M):

 

1. mjesto – Dolenjska

2. mjesto – Ličko senjska županija

3. mjesto – Koruška

4. mjesto – Unsko sanski kanton

 

STOLNI TENIS:

 

1. mjesto – Dolenjska

2. mjesto – Unsko sanski kanton

3. mjesto – Koruška

4. mjesto – Ličko senjska županija

 

ŠAH:

 

1. mjesto – Dolenjska

2. mjesto – Unsko sanski kanton

3. mjesto – Koruška

4. mjesto – Ličko senjska županija

 

STOLNI TENIS (M) pojedinačno:

 

1. mjesto – Aljež Šmaljcelj – Dolenjska

2. mjesto – Dino Ćizmić – Unsko sanski kanton

3. mjesto – Žiga Komljanec – Dolenjska

3. mjesto – Kristian Hren – Dolenjska

 

STOLNI TENIS (Ž) pojedinačno:

 

1. mjesto – Ajla Salkić – Unsko sanski kanton

2. mjesto – Nika Staniša – Dolenjska

3. mjesto – Amra Silić – Unsko sanski kanton

3. mjesto – Melita Ćoralić – Unsko sanski kanton

 

ŠAH (M) pojedinačno:

 

1. mjesto – Maj Zirkelbach – Dolenjska

2. mjesto – Vid Dobrovoljc – Dolenjska

3. mjesto – Mahir Salkić – Unsko sanski kanton

 

Fotogalerija sa događaja

About The Author

Number of Entries : 16

© 2014 Sva prava zadržana. Sportski Savez USK

Scroll to top